dr Piotr Wiliński

CTO BTM Innovations

Praktyk biznesu i technologii. Autor 30 patentów. Ponad 20 lat praktyki w tworzeniu biznesów technologicznych, wdrażaniu nowych technologii oraz kierowaniu firmami. Doktorat z Universite Rennes we Francji. Pracował przez 10 lat w Philips Research w Holandii gdzie na początku wieku uczestniczył w tworzeniu pierwszego korporacyjnego inkubatora technologicznego.

Brał udział w projektach z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Ekspert NCBiR. Jest prelegentem wielu międzynarodowych jak i krajowych konferencji.

Technologicznie specjalizuje się w tematach takich jak sztuczna inteligencja, sieci neuronowe, przetwarzania obrazów, elektronika, optoelektronika, mapy cyfrowe, kamery, teledetekcja, robotyka, automatyka przemysłowa, integracja danych 3D, tworzenie filmów 3D, rzeczywistość wirtualna, urządzenia medyczne, półprzewodniki, azotek galu, cienkie warstwy, stopy lutownicze.

 Kieruje w BTM zespołem analiz biznesowo-technologicznych oraz transferem technologicznym. Odpowiedzialny jest za świadczone usługi związane z analizami start-upów, ewaluacją IP, analizami rynkowymi oraz budowaniem strategii rozwoju firm.

p.wilinski@btminnovations.pl