MicroCell

Technologia

Projekt obejmuje technologię, która umożliwia stosunkowo tanie i szybkie wytwarzanie szklanych włókien, które są zintegrowane z metalowymi elektrodami (mikrosondy). Mikrosondy te mogą być odpowiednie do przeprowadzania procesu elektroporacji, jak również zintegrowane z systemem wizualizacji i układu podawania leku, co może być wykorzystywane w urządzeniach laboratoryjnych, w badaniach biologicznych, jak również urządzeniach do podawania leków w medycynie.

Urządzenie wykorzystujące zjawisko elektroporacji wraz z zintegrowanym kanałem optycznym i lekowym znajduje głównie zastosowanie w onkologii i dostarczaniu szczepionek DNA. Wszędzie tam gdzie jest wymagane bezpośrednie dostarczenie leków do pojedynczych komórek rakowych lub gdzie  tradycyjna terapia jest nieefektywna i precyzyjne dostarczenie leków poprzez urządzenie zewnętrzne jest wymagane.

Rynek

Potencjalnymi nabywcami mikrosond mogą być firmy farmaceutyczne, których lek musi zostać podany bezpośrednio do guza nowotworowego, ze względu na nieefektywność innego rodzaju terapii. Końcowymi odbiorcami mogą być również kliniki onkologiczne leczące skomplikowane i zaawansowane przypadki nowotworów. Globalna wartość rynku systemów dostarczania leków w 2010 r wynosiła 131,6 miliarda $, z przewidywanym skumulowanym rocznym wskaźnikiem wzrostu 5%.

Zespół naukowy

prof. Ryszard Buczyński, Dariusz Pysz, Adam Filipkowski, Grzegorz Stepniewski, Izabela Pietrzyk

Zespół BTM Innovations

Paweł Nowicki

Przemysław Furdal

Wojciech Darkiewicz

Kontakt

Telefon: +48 22 213 91 84
email: info@btminnovations.pl

Źródło:
Uniwersytet Warszawski

Sektor:
Urządzenia medyczne

Strona internetowa: